GÜNDEM MEDYA

Açlık grevine sessiz kalan medya Fox TV önünde protesto edildi

Açlık grevinde olan tutuklu yakınlarıyla dayanışmak için Gebze Cezaevi önünde nöbet eylemi başlatan aileler, ana akım medyanın sessizliğini protesto etmek için Fox TV binası önünde oturma eylemi gerçekleştirdi.

 PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek için açlık grevinde olan tutuklu yakınlarıyla dayanışmak için aileler 9 Nisan’da Gebze M Tipi Kadın Kapalı Cezaevi önünde “nöbet eylemi” başlatmıştı.  Cezaevi önünde nöbet tuttukları ilk gün iki defa gözaltına alınan ailelerin daha sonra cezaevine geçişleri her seferinde polis tarafında engellendi.

Bugün de cezaevi önüne bir kez daha gitmeye çalışan aileler, yine polis engeliyle karşılaştı. Bunun üzerine aileler hem ana akım medyanın sessizliğini protesto etmek hem de açlık grevinde olan yakınlarının taleplerini aktarmak için İstanbul’da bulunan Fox TV binasının önüne giderek oturma eylemi yaptı. 

Oturma eylemine başlayan aileleri gören Fox TV yetkilileri ailelere hafta sonu olduğu için kimsenin olmadığını, hafta içi gelmeleri halinde kendileriyle görüşülebileceklerini iletti. Aileler de bunun üzerine hafta içi tekrar geleceklerini aktararak oturma eylemlerine son verdi.  /MA/

Benzer Haberler

Google link kısaltma servisini kapattı

Tanış: Sessiz kalmak toplumu çürütür

nupel haber

Berlin’de en popüler çocuk ismi Muhammed

nupel haber

Devrim Muhafızları Genel Komutanı: ABD ile savaşın eşiğindeyiz

nupel haber

Almanya Nazi mensubu Hollandalı askerlere maaş ödüyormuş!

nupel haber

Li Wêranşarê 8 kes hatin binçavkirin

nupel haber