KÜLTÜR SANAT

Amed Tiyatro Festivali’nin programı belli oldu

Amed Şehir Tiyatrosu tarafından bu yıl 7’ncisi organize edilen Amed Tiyatro Festivali’nin programı belli oldu.

“Hakikat özgür kılar” sloganı ile düzenlecek olan festival, 26 Nisan Cuma günü Teatra Jiyana Nû grubunun “Tenê Ez (Yalnız Ben)” adlı oyunu ile perdelerini açacak.

Festival kapsamında Diyarbakır, Van ve İstanbul’dan gelecek birçok tiyatro grubunun yanı sıra İran’ın Mahabad kentinden bir grup da oyunlarını sahneleyecek.
Festivali kapsamında yine Ezgi Keskin’in yöneteceği “Özgür Palyaço Güçleri” adlı bir workshop da düzenlenecek. 5 Mayıs’a kadar festivale Çand Amed Tiyatro Salonu ev sahipliği yapacak.
Festival programı şu şekilde:

26 Nisan Cuma 2019
FESTİVAL AÇILIŞI
Saat: 18.30
“TENÊ EZ”
Teatra Jiyana Nû- MKM (İstanbul)
Reji ve Adaptasyon: Rugeş Kırıcı, Cihad Ekinci, Ömer Şahin
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat:19.00

27 Nisan Cumartesi 2019
“TENÊ EZ”
Teatra Jiyana Nû- MKM (İstanbul)
Reji ve Adaptasyon: Rugeş Kırıcı, Cihad Ekinci, Ömer Şahin
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat:15.00
“BENDEN BU KADAR”
Seyyar Sahne (İstanbul)
Yazan-Oynayan: Burcu Halaçoğlu
Yazan-Yöneten: Celal Mordeniz
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

28 Nisan Pazar 2019
“MAL BE KOL”
Grup Ehûra (Mehabad)
Yöneten: Oumid Xakpur
Yazan: Husên Fezlûlahî
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00
29 Nisan Pazartesi 2019
“ZARGOTIN ZÊRGOTIN E”
Tetra Mencel (Van)
Yazan: Çetoyê Zêdo
Yöneten: Nazmi Karaman
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

30 Nisan Salı 2019
“KOZIK”
Tetra Mencel (Van)
Yazan: Adalet Ağaoğlu
Yöneten: Perînaz Delazy
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

1 Mayıs Çarşamba 2019
“ZABEL”
BGST – Tiyatro (İstanbul)
Metin: Aysel Yıldırım, Duygu Dalyanoğlu
Reji: Aysel Yıldırım, Duygu Dalyanoğlu, Sevilay Saral
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

2 Mayıs Perşembe 2019
“ZABEL”
BGST – Tiyatro (İstanbul)
Metin: Aysel Yıldırım, Duygu Dalyanoğlu
Reji: Aysel Yıldırım, Duygu Dalyanoğlu, Sevilay Saral
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 15.00
“ALTÜST”
İstanbulimpro (İstanbul)
Doğaçlama
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

3 Mayıs Cuma 2019
“ALTÜST”
İstanbulimpro (İstanbul)
Doğaçlama
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 15.00
“ÖZGÜR PALYAÇO GÜÇLERİ”
Atölye Oyunu
Atölye Yürütücüsü: Ezgi Keskin
Yer: ÇandAmed Deneme Sahnesi Saat: 17.00
“TEYBA DAWÎ A KRAPP”
tiyARTro (İstanbul)
Yazan: Samuel Beckett
Yöneten: Emre Erdem
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

4 Mayıs Cumartesi 2019
“JI AKADEMIYÊ RE RAPOREK”
Şa Performans (İstanbul)
Yazan: Franz Kafka
Uyarlayan: Roşeng Rojbîr
Yöneten: Tuncay Özel
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 15.00

4 Mayıs Cumartesi 2019
“LÂL HAYAL”
DasDas Sahne (İstanbul)
Yazan: Sevilay Saral
Yöneten: Ezel Akay, Aysel Yıldırım
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

5 Mayıs Pazar 2019
“TARTUFFE”
Amed Şehir Tiyatrosu (Amed)
Yazan: Moliere
Yöneten: Rüknettin Gün
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

/MA/

Benzer Haberler

Subar Keyqubad : Kürdlerin Kadim İmparatorluğu: MEDİA-III

nupel haber

Subar Kequbad :Efsane ve Gerçek Arasında Kürdlerin Kökeni

Subar Keyqubat

Yekmal’den Kürt kültür günleri

nupel haber

Hasbey Köksal: Kürtçe benim libasım, dilim, düşüncemdir

nupel haber

Kadir İnanır: Halk herkesi barışmaya davet etti

nupel haber

Amed Şehir Tiyatrosu’nun Nisan ayı programı açıklandı

nupel haber