GÜNDEM SAĞLIK

Alternatif tıp 7 yaşındaki çocuğun ölümüne sebep oldu

Yaygın görülen bir kulak enfeksiyonunda antibiyotik verilmeyen çocuk komaya girerek 3 gün içinde öldü. Çift ölüme sebebiyet vermekten suçlu bulundu.

İtalya’da kulak enfeksiyonu geçiren 7 yaşındaki oğullarını antibiyotik kullanmadan sadece alternatif tıpla tedavi etmeye çalışarak ölümüne yol açan aile ölüme sebebiyet vermekten suçlu bulundu.

Corriere della Sera gazetesinin haberine göre, Cagli şehrinde yaşayan Marco ve Marie Bonifazi oğulları Francesco’nun hastalığının “sanıldığı kadar ciddi olmadığını” iddia eden bir alternatif tıp doktorunun yöntemine başvurdu.

Ancak çiftin alternatif tıpla tedavi etmeye çalıştığı çocuk, hastalığın teşhis edilmesinden komaya girdi ve 3 gün sonra da kulak iltihabının beyin iltihabına dönüşmesi sonucu yaşamını yitirdi.
Öte yandan aileye alternatif tıp yöntemini öneren homeopati doktoru Massimiliano Mecozzi de eylülde mahkemeye ifade verecek.

Mecozzi ihmalkarlık, tecrübesizlik ve “medikal doktorların koyduğu ciddi bir kulak enfeksiyonunu teşhisini hafife alma, semptomların nüksetmesine rağmen alternatif tıbba dayalı bir terapiyi reçete etmekle” suçlanıyor.

/Independent/

 

Benzer Haberler

Kaya: Açlık grevleri devam edecek

nupel haber

Endonezya’daki yanardağ patlaması uçuşların iptaline sebep oldu

nupel haber

Çin’de orman yangını: 6 binden fazla kişi tahliye edildi

Sri Lanka’da ölü sayısı 359’a çıktı

nupel haber

Trump Göçmenlik Planını açıklıyor

nupel haber

Sinan Ok: Türkiye’de işsizlik krizi yeni başlıyor

Sinan Ok