Amedspor ekonomik krize çare arıyor

Amedspor Kulübü, maddi krizi aşmak için çareler aramaya devam ediyor. Amedspor, yönetime maddi açıdan katkı sağlayabilecek isimler yola devam etmek istiyor.

 Maddi sorunlar aşılamıyor

Amedspor, yaşadığı maddi sorunlara bir türlü çözüm bulamıyor. Almanya’da yapılan destek gecesinde umduğunu bulamayan, kent içindeki ve kent dışındaki girişimlerden de şu ana kadar olumlu sonuç alamayan yönetim, geçen sezondan kalma borçları ödeyemiyor ve yeni sezon için de bütçe oluşturamıyor.

TFF neznindeki spor toto gelirleri dışında gelir kalemi olmayan kulüp için Büyükşehir Belediyesi’nin sıcak baktığı projeler var ancak bunlar da uzun vadeli olduğu için acil kaynak beklentisine cevap vermiyor.

Camiada değişik formüller üzerinde duruluyor. Öne çıkan çözüm yöntemi ise yönetime Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası ile Büyükşehir Belediyesi’nin kontenjanından isimler alarak mali açıdan güçlü bir liste oluşturmak.

Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili olarak bazı toplantılar yapılacağı ifade ediliyor. Ancak bunun için de bir engel var. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri spora kısa vadede kaynak aktaramayacaklarını dile getiriyorlar. Belediyenin beklenti ve talepler karşısında nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

/Tigris/