GÜNDEM SPOR

Amedspor’un gelirlerine el konuldu

Amedspor’un gelirlerine maçlarını oynadığı Diyarbakır Stadı’nın kirasını ödemediği için el konuldu. Kulübe icra gönderilmesine tepki gösteren yönetim, “Başka bir kentte gençlik ve spor il müdürlüklerinin kulüplere böylesi ağır bir yaptırım uygulandığına dair benzeri bir durum görülmemektedir” dedi.

Amedspor yönetimi konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bu davranışıyla Fenerbahçe’den sonra bünyesinde en çok lisanslı sporcu bulunduran ve yaptığı çalışmalar ile kentimizde yaşayan binlerce genci spora yönlendirmeyi başaran Amedspor’a yardımcı olup yükünü hafifletmek yerine kulübümüzü çok zor durumda bırakmıştır. Başka bir kentte gençlik ve spor il müdürlüklerinin kulüplere böylesi ağır bir yaptırım uygulandığına dair benzeri bir durum görülmemektedir.
2 milyon nüfuslu Diyarbakır ilimizi en üst ligde temsil eden kulübümüze icra göndermek işimizi kolaylaştırmadığı gibi oldukça zorlaştırmaktadır. Devletin vatandaştan aldığı vergilerle yapılan bu stadın var olma amacının kent insanını spora teşvik etmek ve kent sporunu geliştirmek olduğunu bilinmesini istiyoruz. Kentlerin spor organizasyonundan sorumlu olan kurumların çalışma şeklinde ve özünde bu vardır. Pratiğinin de böyle olması gerekmektedir. Kulübümüzün de birçok spor kulübü gibi maalesef ödeme yapmakta zorlandığı bir gerçektir. Ancak bilinsin ki Amedspor olarak geçmişte olduğu gibi er yada geç ödemenin yapılacağını belirtiyoruz.”

/duvar/

Benzer Haberler

Müslüm Yücel : Orhan Pamuk, İnsan Hakları ve Azınlıklar

nupel haber

TV 10 davası 10 Eylül’e ertelendi

nupel haber

Barzani: Hêvîdar im Newroz bibê destpêkek ji bo bexteweriya hemû xelkê Kurdistanê

nupel haber

Almanya’da 24 bin aşırı sağcı var

nupel haber

Deniz Yücel’in tazminat talebi incelemeye alınacak

nupel haber

HDP: IŞİD Emiri Aydın’ın iddialarıyla ilgili soru önergesi verdi

nupel haber