GENEL GÜNDEM

Barzani: Özgürlükten ve meşru haklarımızdan vazgeçemeyiz

Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Mesud Barzani, Gulan (Mayıs) Devrimi’nin 43’üncü yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, ‘Özgürlükten ve meşru haklarımızdan vazgeçemeyiz’ dedi.

Barzani, mesajına şöyle devam etti:

“Mayıs Devrimi, Peşmerge ve Kürdistan halkının önemli bir mücadele aşamasıdır ki komplo, kötülük, ateş ve demirin milletimizin susturamayacağını, bizi özgürlük ve meşru haklarımızı bırakmaya mecbur bırakamayacağını göstermiştir. Eğer bir dönem Kürdistan halkının mücadelesi durmuş ya da yenilgiye uğramışsa da halkımız boyun eğmeyecek, meşru haklarını devrim ve direnişle elde edene kadar çelikten bir iradeyle işgalciliğe karşı yürüyecektir.

Mayıs Devrimi’nin 43’üncü yıldönümünde, boyunduruk altında yaşamayı reddeden bütün vatanseverlere, mücadelecilere, Peşmerge ve kahramanlara selam olsun. Onlar emek vermeyi ve göçü seçti, kurban verdi ve en kısa sürede devrimi gerçekleştirdi.

Mayıs Devrimi şehitlerinin pak ruhuna, devrimin ilk şehidi Seyid Abdullah’a ve bütün Kürdistan şehitlerine binlerce selam olsun. Milletine zafer getirmek için kanını ve canını veren Peşmerge’nin direniş ve cesaretine selam olsun.

Bu vesileyle şunu vurguluyoruz: Kürdistan halkının iradesi komploculuğa karşı güçlüdür ancak her zamankinden daha güçlü bir iradeyle, meşru haklarını elde edebilmek adına barış, birlikte yaşam ve ileriye gitmek için mücadele etmektedir.”,

/K24/

Benzer Haberler

Diyarbakır: Kamuda ihraçlar devam ediyor

nupel haber

Erdoğan Rusya’da; Koalisyon güçleri teyakkuzda

nupel haber

Yetişemediği uçağı bekleten bakan istifa etti

nupel haber

Newroz Deklarasyonu Diyarbakır’da açıklandı

nupel haber

İstanbul merkezli 14 ilde FETÖ operasyonu: 16 gözaltı

Avrupa sağı birleşiyor: AP’ye ‘süper grup’ geliyor

nupel haber