TEKNOLOJİ

Blockchain tabanlı HTC Exodus 1s için onay çıktı

Son olarak Çin pazarından çekileceği haberiyle gündeme gelen HTC yönünü iyiden iyiye blockchain tarafına çevirmiş durumda. Blockchain tabanlı ilk akıllı telefonunu geçen yılın sonlarında tanıtan şirket şimdi yeni bir telefon üzerinde çalışıyor. HTC Exodus 1s için onay çıktı.

HTC Exodus 1s yaza geliyor

HTC yöneticilerinden Phil Chen, HTC Exodus 1s modeli için yaz aylarını işaret etti. Blockchain tabanlı yeni akıllı telefon yaz aylarında karşımıza çıkacak. Amiral gemisi olması beklenmeyen telefon daha çok orta segmentte rekabet edecek. 600 dolar bandındaki Exodus 1‘in aksine Exodus 1s, 300 dolar seviyesinde alıcıbulacak.

Exodus 1s modelinde tüm blockchain geçmişinin görüleceği Bitcoin nodu yer alacak. Kullanıcılar Bitcoin transferlerinde cüzdan kullanmak yerine doğrudan ağa gönderim yapabilecek. Normalde blockchain geçmişi yaklaşık 200 GB boyutlarda oluyor. Ancak bu boyut, özel bir teknik sayesinde 10 GB seviyesine kadar indirilebilecek.

Exodus 1s modelinin içinde güvenli para saklama alanı bulunacak. Zion arayüzüyle gelen telefon içinde bu sayede birçok kripto para türü salanabilecek. Aynı zamanda bu sayede kolayca transfer de yapılacak.

/ajans/

Benzer Haberler

Düşünceleri okuyarak söze döken cihaz geliştirildi

nupel haber

Yapay zeka operasyonel maliyetleri düşürüyor

nupel haber

AirDrop nedir? AirDrop ile dosya nasıl gönderilir?

nupel haber

Teleperformance’da önemli atama

nupel haber

ING: Gelecek İçin Teknoloji Akademisi kapılarını açıyor

SpaceX’in roketi güvenlik testinde patladı

nupel haber