Diyarbakır Kulp’ta patlama: 4 kişi yaşamını yitirdi, 13 yaralı

Diyarbakır Kulp’ta orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Valilik, patlamada 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, 13 kişinin ağır yaralandığını duyurdu.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesi ile Muş arasında bulunan bölgede, orman işçilerini taşıyan sivil bir aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Valilik patlama sonucu ilk belirlemelere göre 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, 13 kişinin de ağır yaralandığını duyurdu.

Mezopotamya Ajansında yer alan bilgilere göre, Soravang bölgesinde orman işçilerini taşıyan bir aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Mezopotamya Ajansı patlamada 6 kişinin yaşamını yitirdiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını aktardı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildiği belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği ise yaptığı açıklamada ilk belirlemelere göre 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, 13 kişinin de ağır yaralandığını duyurdu.

Valiliğin açıklaması şöyle.

“İlimiz Kulp İlçesi kırsalında saat 18.00 dolaylarında, odun toplamaya giden köylü vatandaşlarımızın bulunduğu aracın geçişi esnasında, bölücü terör örgütü üyelerince el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 4 köylü vatandaşımız şehit olmuş 13 köylü vatandaşımız da ağır yaralanmıştır.

Yaralanan vatandaşlarımız Kulp ve Diyarbakır’daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmışlardır.

Saldırının faillerinin tespit edilmesi için güvenlik kuvvetlerimiz tarafından gerekli çalışmalara vakit geçirmeden başlanmıştır.

Menfur saldırı olayında Şehit olan köylü vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.”

(Evrensel)