En iyi kameraya sahip telefonlar

Akıllı telefon alırken ilk kriterlerinizden birisi “kamera kalitesi” ise, en iyi kameraya sahip telefonlar 2019 listesi içerisinde Huawei’den Apple’a, Apple’dan Samsung’a bir çok marka ve seçenek bulunuyor.

En iyi kameraya sahip telefonlar

En iyi kameraya sahip telefonlar listemizde sıralamanın DxOMark puanları baz alınarak belirlendiğini belirtmek isteriz. Bunun dışında en iyi kameraya sahip telefonlar listemizde cihazların teknik özelliklerine de sizler için değindik.

Gelin, şimdi sözü daha fazla uzatmadan en iyi kameraya sahip telefon listemize hep birlikte göz atalım.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro oldukça gelişmiş kamera özellikleri sunuyor. Arkasında 4 adet kamera bulunduran telefon, teleskopik kamerası ile birlikte 50x zoom yapabiliyor. Telefonun DxOMark puanı ise 112 puan olarak belirlenmiş. Bu telefon DxOMark en iyi kameraya sahip telefonlar listesinde birinci sırada!

Samsung Galaxy S10 5G

İkinci sırada ise Samsung’un Amerika Birleşik Devletleri ve Kore’de satışa sunduğu Galaxy S10 5G modeli var. 5G bir modemi de içerisinde barındıran telefon DxOMark testinden 112 puan almayı başardı. Ve böylece cihaz Huawei P30 Pro ile aynı konumda yer alıyor.

Honor 20 Pro

Huawei’nin alt markası Honor’un Mayıs ayında Londra’da tanıttığı Honor 20 Pro dört arka kamera ile gelirken, ekrandan parmak izi okuyucuya sahip. DxOMark testinden 111 puan alan Honor 20 Pro bu sayede üçüncü sırada yer alıyor.

Honor 20 Pro’nun parmak izi okuyucu yer alan 6.26 inç büyüklüğündeki ekranı 2340 x 1080 piksel çözünürlük sunuyor. Delikli ekran olarak tanımladığımız bu tasarımda, ön kamera ekrana gömülü bir şekilde yer alıyor.

OnePlus 7 Pro

Yüksek yenileme hızına sahip ekranı ve açılır kamerası ile dikkat çeken OnePlus 7 Pro, Mayıs ayında tanıtılmıştı. Çerçevesiz bir ekrana ve üst seviye bir donanıma sahip olan telefon, Honor 20 Pro ile benzer şekilde DxOMark’tan 111 puan aldı.

Bu kapsamda Honor 20 Pro ile aynı puana sahip olmasına rağmen fotoğraf ve video çekimlerine verilen puanlar dikkate aldığında dördüncü sırada yer alıyor.

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung’un çıkardığı son amiral gemisi olan Samsung Galaxy S10 Plus, iddialı tasarımının yanında gelişmiş teknik özellikler sunuyor. Ön tarafında çift kameraya yer verilen telefonun arkasında ise üç adet kamera bulunuyor. Telefon DxOMark testinden 109 puan almayı başarıyor ve Huawei Mate 20 Pro, Huawei P20 Pro ile aynı puanlara ulaşıyor. Cihaz en iyi kameraya sahip telefonlar listesinde yedinci sırada yerini alıyor.

Apple iPhone XS Max

Apple’ın son model amiral gemisi olan iPhone XS Max, büyük ekranı ve klasik çentikli tasarımı ile ön plana çıkıyor. Kamera konusunda da güzel işler çıkaran telefon, DxOMark testinden 105 puan alıyor ve en iyi akıllı telefonlar listesinde dokuzuncu sıraya oturuyor.

 

/sd/