GÜNDEM TEKNOLOJİ

Google konuşma tanımlama uygulaması gelişiyor

Google konuşma tanımlama uygulaması Live Transcribe, son güncelleme ile birlikte biraz daha kullanışlı bir hale geliyor. Uygulama artık yalnızca konuşmaları değil, köpek havlaması ve alkış gibi seslerini de algılayıp kayıt altına alabilecek.

Sesleri metne çevirerek işitme engelli ya da zor işiten kişilere sunan uygulama, bu sayede işitme engelli kişilere daha fazla bilgi verebilecek.

Bunun yanı sıra algılanan konuşmaların transkriptleri 3 gün boyunca kayıt altında kalacak. Yani 3 gün içerisinde bu metinleri kopyalayıp kayıt altına alabileceksiniz.

1.8 milyon Android cihazda kullanılan Live Transcribe, temelinde bulut tabanlı makine öğrenme ve konuşma tanıma teknolojisini kullanıyor. Bu sebepten dolayı uygulamanın düşük donanıma sahip akıllı telefon modellerinde rahatlıkla çalışması da mümkün.

Google konuşma tanımlama uygulaması her geçen gün gelişiyor

Kullanıcılara her ne kadar yansıtılmasa da anlaşılana göre Live Transcribe, 2016’dan bu yana halen daha geliştirilmeye devam ediyor. Google harici Teams, Skype ve Office gibi şirketler de bu teknoloji üzerine çalışıyor. Dolayısıyla bu teknolojiye ileriki dönemlerde daha farklı boyutlar kazandırılabilir.

/shiftdelet/

Benzer Haberler

Trump’ın şirketleri 1,17 milyar dolar zarar etmiş

nupel haber

Belediye başkan adaylarının 385’i kadın, 2504’ü erkek

nupel haber

Ünlü süpürge üreticisi bakın şimdi ne üretecek!

nupel haber

Açlık grevindeki Rahşan’ın babası: Kızım görme bozukluğu yaşıyor

nupel haber

ABD-İran krizi yıkıcı bir savaşa neden olabilir

nupel haber

İdlib’de çatışmalar şiddetleniyor

nupel haber