GÜNDEM MEDYA

İmamoğlu’ndan TRT’ye; Adil olduğunuzu düşünüyor musunuz?

İmamoğlu TRT yayınında TRT’yi eleştirdi: Beni niye bugüne kadar yayına çağırmadınız? Adil olduğunuzu düşünüyor musunuz?

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, bu akşam katıldığı TRT Haber yayınında TRT’nin kendisine yeterince süre vermemesini eleştirdi.

TRT Haber’de gazeteciler Fatih Er ve Şebnem Bursalı’nın Ordu Havalimanı’nda yaşananlar hakkındaki sorusunu cevaplayan İmamoğlu, 31 Mart öncesinde kendisinin hiçbir yayına davet edilmediği, Cumhur İttifakı’nın adayı olan rakibi Binali Yıldırım’ın ise defalarca TRT’ye çıktığını söyledi:

“Sizin ekranlarınız bizim Karadeniz gezimizi saniyelerle gösterdi. Adil olduğunuzu düşünüyor musunuz TRT’de? Ekrem İmamoğlu’nu bu sefer özellikle çağırdınız. Ben İstanbul’un en iddialı adayıydım, beni niye çağırmadınız?

“Burası benim ha, 82 milyon insanın. Buranın idari anlayışını ben anlamam ama burası benim, 82 milyondan bir insanım. Ben miting yapmadım Karadeniz’de. 1,5 gün kaldım orada. Yüz binlerce insan 21 noktada beni ağırladı. Saniyelerle gösterdiniz ama bu kısmı dakikalarca… Beni niye çıkarmadınız? İmamoğlu’nu niye çağırmadınız?”

Fatih Er ise İmamoğlu’nun “Talimat mı öyleydi? İmamoğlu’nu çağırmayın mı dediler?” sorularına şöyle yanıt verdi:

“Biz normal şartlarda TRT Haber için birisini arayıp ‘Sizi yayına çağırıyoruz’ demeyiz. Sayın Yıldırım kendisi geldi. Kendi danışmanları, hatta Mansur Yavaş da TRT’ye resmi yazıyla başvurdular ve bizler ekranlarımızı açtık. Ve bugün biz sizi davet ettik, buraya geldiniz.”

/Ajans/

Benzer Haberler

Suriye/ Irak Özel Operasyonlar Grubu Komutanı Roberson Barzani’yle görüştü

nupel haber

HDP: Gazetecileri hedef göstermek suçtur!

nupel haber

Alternatif tıp 7 yaşındaki çocuğun ölümüne sebep oldu

nupel haber

Yıldırım ve İmamoğlu canlı yayını bu akşam

nupel haber

Neçirvan Barzani, BM temsilcisiyle görüştü

nupel haber

Keskin: ‘Kırmızı çizgiler’ tartışılmadan ‘yargı reformu’ yapılamaz

nupel haber