Kadın hakeme hakaret eden antrenöre ceza

Arsenal akademi antrenörü Alex Nichols, 9 yaş altı futbol liginde Reading ile oynanan maç sırasında ve maç sonrasında karşılaşmanın kadın hakemine ”küçük hıyar” şeklinde hakaret etti. Kadın hakem karşılaşmayı göz yaşları içinde bitirirken, Nichols bu davranışından ötürü üç maç men ve para cezasına çarptırıldı.

Nichols’ın maç sonunda yanına gelerek hakaretlerine devam ettiğini söyleyen karşılaşma hakemi, burada kendisine ”küçük pislik” şeklinde hakaret eden Nichols’ın elini sıkmayı reddettiğini söyledi.

Karşılaşmanın gözlemci raporuna yansıyan bu olay sonrasında harekete geçen İngiltere Profesyonel Futbol Disiplin kurulu Nichols’ın bu davranışı hakkında ”iğrenç bir görüntü çizdi” yorumunu yaptı. Ayrıca Kurul, Nichols’ı oyun sırasında hakeme karşı uygunsuz dil ve davranışlarda bulunmak ve maç sonrasında hakarete devam etmek suçlarından yargıladı.

Konu ile ilgili konuşan bir Arsenal yöneticisi, ”Arsenal olarak Nichols’ın bu davranışını kesinlikle kabul etmiyoruz. Olay sonrası gerekenleri yaptık ve kendisinin antrenörlük yetkililerini bir süre askıya aldık” açıklamasını yaptı.

/Alan Savunması/