Kürtlere ihanet edenler şimdi timsah gözyaşları döküyor

ABD ordusunda görev yapmış, Irak savaşında yer almış Temsilciler Meclisi’nin Demokrat üyesi Tulsi Gabbard, ‘Kürtlere ihanet edenler şimdi timsah gözyaşları döküyor’ dedi.

Irak gazisi Amerikalı politikacı HİLL TV’ye verdiği röportajda, ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’ye Suriye’de askeri harekat yapmasına ışık yakmasına sert sözlerle eleştirdi.

Gabbard ,Trump’ın Amerikan güçlerinin sınırdan geriye çekmesinin büyük bir hata olduğunu söyledi ve ‘Trump, Erdoğan’ın bölgeyi işgali için adeta kırmızı halı serdi’ dedi.

Şu anda yaşananlardan Trump’ın sorumlu olduğunu belirten Gabbard, ‘bunun bedelini Kürlter ödüyor’ dedi ve şöyle devam etti:

”Cumhuriyetçiler şimdi timsah gözyaşları döküyorlar. Trump peş peşe tweetler atıyor, Cumhuriyetçi birçok senatör Trump’ı eleştiriyor, bunların hiçbirini samimi bulmuyorum. Bunların hepsi de Trump kadar sorumludur…’

Gabbard son olarak şunları söyledi:

‘Yaklaşan Başkanlık seçimlerinde Kürtlere yapılan bu ihanetin ağır sonuçları olacağına inanıyorum.Trump’ın en güçlü destekçileri, onun Suriye ile ilgili aldığ geri çekilme kararına karşı çıkıyor. Kimse bu kararın sorumluluğunu almıyor. Bunun bedelini seçimlerde ödeyecekler…”

-nupel-