LG’den orta segmente yeni bir akıllı telefon serisi

Son yıllarda satışlarda yaşamış olduğu düşüşle birlikte aktif bir şekilde telefon üretmeyi bırakan LG Electronics, şimdi yeni bir akıllı telefon serisi başlatacağını açıkladı. LG W serisi, orta segmente yeni modeller kazandırırken, Samsung’un Galaxy M serisine doğrudan rakip olmayı hedefliyor

LG W serisi neler sunacak?

Yayınlanan ön tanıtım afişlerine göre LG W serisindeki akıllı telefon modellerinde çentikli ekran modellerine yer verecek. Bunun yanı sıra bazı W modellerinde 3’lü arka kamera kurulumu da yer alması bekleniyor. Yapay zekaile desteklenecek olan bu kameralardan birinin ana kamera, birinin ultra geniş açılı kamera, sonuncusunun ise derinlik algılayıcı kamera olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca bir telefonun tasarım detaylarında bu üçlü kamera kurulumunun sol üst köşeye dikey bir şekilde konumlandırılıyor. Bunun yanı sıra renk seçeneklerinde de siyah, mavi ve yeşil olmak üzere degrade renkleri görüyoruz.

LG’nin W serisinin ilk aşamada yalnızca Hindistan pazarında satışa sunulması bekleniyor. Zaten şirket, bu akıllı telefon serisiyle direkt Hindistan gibi pazarları hedefliyor. Telefonların Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

/Shift-d/