Mele Bahtiyar’dan Demirtaş’a tebrik mesajı

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Sekreteri Mele Bahtiyar, “Siyasi Cesaret” ödülünü alan Selahattin Demirtaş’ı tebrik etti ve “Sonuna kadar seninleyim” dedi.

Mele Bahtiyar, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a hitaben el yazısı ile kaleme aldığı mektupta, “2019 Özel Siyasi Cesaret Ödülü” nedeniyle kendisini kutladı.

Mele Bahtiyar mektubunda, “Yoldaşım Selahattin Demirtaş. Güneyden en sıcak yoldaşlık selamlarımı iletiyorum. Sonuna kadar seninleyim. Aynı zamanda başımız seninle diktir. Siyasi cesaret ödülü nedeniyle seni kutluyorum. Daha büyük ödüllere de layıksın ve bizi daha çok onurlandıracağından edeceğinden eminim” ifadelerine yer verdi.

Mektubunun devamında Demirtaş’ın bir an önce özgür kalmasını dileyen Mele Bahtiyar, “Umut dolu gözlerinden öpüyorum. Zindandaki o köşeyi direniş ve mücadele odağına çevirdiğinden hiç şüphem yok. Özgürce seni kucaklayacağımız günü bekliyorum” dedi.

5 Kasım 2016’dan yana Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, Almanya merkezli uluslararası İlerici İttifak (Progressive Alliance) tarafından “2019 Özel Siyasi Cesaret Ödülü”ne layık görülmüştü.

Ödülü, İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen bir törenle Demirtaş’ın yerine eşi Başak Demirtaş aldı.

/rudaw/