KADIN

Mosso: Kimseye ihtiyacımız yok kızlar

Melek Mosso, konserinde kadınlara seslenerek “Kimsenin nasıl davranmanız gerektiğini, ne yapmanız gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok” dedi. Sosyal medyada yankı bulan sözlere linç kampanyası başlatılırken Mosso, sözlerinin arkasında olduğunu ifade etti

Müzisyen Melek Mosso, son konserinde kadınlara seslendi. Kadınların kimseye ihtiyacının olmadığını söyleyen Mosso “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun, kimsenin nasıl davranmanız gerektiğine, nasıl konuşmanız gerektiğini söylemesine, ne yapmanız gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var. Kimsenin kanatları altında durmanıza ihtiyacınız yok” dedi. Mosso konuşmasının sonunda söylediklerinin aksini iddia edenler için tepki. gösterdi.

Sosyal linç geçikmedi

Mosso’nun kadınların özgürlüğünü sınırlayanlara gösterdiği tepkinin ardından sosyal medya da gündem oldu. Mosso’nun konuşması içerisinden cımbızlanan cümlelere ithafen linç ifadeleri kullanıldı.

Bu paylaşımların ardından sevenlerinden de Mosso’ya destek gecikmedi. Yapılan paylaşımlarında kadınların yaşadığı taciz, tecavüz ve şiddet gibi sorunlara dikkat çekildi, Mosso’nun yanında oldukları vurgulandı. Mosso ise sözlerinin arkasında olduğunu ifade etti.

/yeni yasam/

Benzer Haberler

2’si HDP’den 4 kadın aday belediye başkanı oldu

nupel haber

Banu Güven: Türkiye’nin bütün anneleri, birleşin!

nupel haber

“Mersin Çocuk Ağı Girişimi” kuruldu

nupel haber

Taciz, tecavüz ve şiddete karşı etkin dayanışma

nupel haber

Bir kadın turizmcinin 20 yıllık serüveni

nupel haber

Kadın Meclisi Kuruluş Kongresi sona erdi

nupel haber