Ana Sayfa GÜNDEM CHP’den askeri geçit töreni

CHP’den askeri geçit töreni

CHP’li siyasetçiler Erdoğan’ın Rojava’yla giriştiği savaşa tam destek verdi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu Twitter’dan yaptığı açıklamada “Dualarımız, kahraman askerlerimizin burnu dahi kanamadan Barış Pınarı Harekatı’nın bir an önce başarılı bir şekilde tamamlanması için… Allah evlatlarımızı korusun, Allah evlatlarımızı muzaffer eylesin.” dedi.

 

CHP İstanbul BB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Rojava’ya yönelik harekatın başlamasının ardından Twitter hesabından bir mesaj yayımladı.

İmamoğlunun paylaşımı şöyle:

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu #BarışPınarıHarekatısebebiyle aklımız, kalbimiz bölgede. Tek dileğimiz tüm bölgeye barış ve huzurun bir an önce egemen olması. Silahlı Kuvvetlerimizin ve Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız, dualarımız askerlerimiz için.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de Rojava’ya yönelik askeri harekata ilişkin Twitter hesabından “#BarışPınarıHarekatı’nda askerlerimize başarılar diliyorum, sağ salim dönmelerini temenni ediyorum. Ayağınıza taş değmesin çocuklar.”  diye yazdı.

İnce’nin paylaşımı şöyle:

“Ülkemizi terör tehdidinden kurtarmak ve sınır güvenliğimizi sağlamak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı #BarışPınarıHarekatı’nda askerlerimize başarılar diliyorum, sağ salim dönmelerini temenni ediyorum.

Ayağınıza taş değmesin çocuklar.”