GÜNDEM MEDYA

Özgür Gelecek’in üç muhabiri gözaltına alındı

Özgür Gelecek Gazetesi, Bursa irtibat bürolarına 13 Haziran günü düzenlenen baskında 3 muhabirlerinin gözaltına alınıp, büroda bulunan bütün materyallere el konulduğunu duyurdu.

Özgür Gelecek Gazetesi, yaptığı yazılı açıklama ile 13 Haziran’da Bursa irtibat bürolarına polis baskını yapıldığını duyurdu. 3 gazete muhabirinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada şu bilgiler yer aldı:

“Kaldırıldığı iddia edilmesine karşın tüm uygulamaları yasallaştırılarak tüm ülkeyi kapalı bir hapishaneye dönüştüren OHAL’de devrimci ve yurtsever basına yönelik saldırılar sürüyor. Hemen her gün basın emekçileri gözaltına alınıp gazetecilik faaliyetleri nedeniyle cezalandırılmaya çalışılıyor. Keza bugün ETHA’nın İstanbul’da bulunan bürosuna dönük baskın da bunun bir örneği… Bu saldırıların bir devamı da Bursa’da yaşandı. Gazetemiz Özgür Gelecek muhabirlerinden Sevda Erkılınç, Togay Okay ve Hüseyin Camkıran, 13 Haziran Perşembe günü saat 11.00 civarında gözaltına alındılar. Örgüt propagandası gerekçesiyle gözaltına alındıkları belirtilen muhabirlerimiz hakkında dört günlük gözaltı kararı uygulanacağı belirtilirken, muhabirlerimizin Pazartesi günü Savcılığa çıkarılması bekleniyor. Muhabirlerimize dönük gözaltının yanı sıra irtibat büromuza ait yüzlerce kitap, yayın arşivi ve büro malzemesine de el konuldu”.

/MA/

Benzer Haberler

HDP mazbata verilmeyen yerlerde seçimlerin yenilenmesini talep etti

nupel haber

NASA, tırmanan robotlarını sergiledi

nupel haber

Merkel Kürt devletine karşı olduğunu söyledi

nupel haber

8 bebeği öldürdü, 9 bebeği öldürmeye yeltendi

nupel haber

BM Genel Sekreteri Guterres’ten İdlib için çağrı

nupel haber

ESP Genel Başkanı Otlu: Siyasi rehine olarak tutuluyorum

nupel haber