MEDYA

Sağcı gazete yanlışlıkla muhalif haber bastı

Avustralya, muhafazakâr Daily Telegraph gazetesinin yanlışlıkla liberal rakibi Sydney Morning Herald’ın iki sayfasını basmasını konuşuyor. Gazeteden , “Aynı matbaada basılıyoruz. Özür dileriz” açıklaması geldi.

Avustralya’nın en popüler gazetelerinden biri olan sağ eğilimli Daily Telegraph gazetesinin okurları önceki gün bir şaşkınlık yaşadı. Rupert Murdoch’un sahibi olduğu ve toplumsal meselelere karşı muhafazakâr tutumuyla tanınan gazete iki sayfasında, Anzak Günü törenlerinde reform talep eden ve iklim değişikliği konusunda eylem çağrısı yapan makaleler yayımlamıştı.

Üstelik bu iki sayfa, rakip bir liberal yayın kuruluşu olan Sydney Morning Herald’a aitti…

Hatanın sosyal medyada fark edilmesinin ardından, Daily Telegraph’tan iki gazetenin aynı matbaada basıldığı ve ‘bugün bazı nüshalarda yanlışlıkla Sydney Morning Herald’ın iki sayfasının yer aldığı’ açıklaması yapıldı. Gazete okurlarından ‘özür’ de diledi.

Okurlar ise konuyla eğlenme fırsatını kaçırmadı. Sydney Morning Herald muhabirlerinden Kate McClymont “Özür dilemeye gerek yok. Herald sayfaları okurlara hediye olmuş” derken, muhafazakâr gazetenin katı tutumuyla dalga geçen bir okuyucu “Bugün birisi işten kovulmuş olabilir” dedi.

/duvar/

Benzer Haberler

Kürt basını 121 yaşında

nupel haber

ABD medyası: Erdoğan’a ağır darbe

nupel haber

Avrupa basını: Erdoğan kırmızı çizgiyi aştı

nupel haber

Twitter’dan yeni özellik

nupel haber

Şarkul Avsat: İran Akdeniz’e ulaştı, Rusya öfkeli

nupel haber

New York Times: Kaşıkçı’nın nişanlısı adalet ve cevap arıyor

nupel haber