GÜNDEM KADIN

Savcı”O saatte bara giderse her şey olur”

Ankara’da bir üniversitede eğitim gören İspanyol kız öğrenci A.G.R. (22) tecavüze uğradı. Şikayet üzerine gözaltına alınan iki kişi gözaltına alındı. Savcı gözaltına alınan iki kişiyi serbest bıraktı ve ‘O saatte bara gidip içki içenin başına her şey gelir’ ifadelerini kullandı.

Tecavüze uğrayan genç kız, 6 Mayıs günü bir bara gittiğini, içkisine ilaç karıştırıldığından şüphelendiğini ve kendine geldiğinde tecavüze uğradığını anladığını söyledi.

Şikayet üzerine gözaltına alınan T.B ve H.İ.K da İspanyol öğrenci ile rızasıyla birlikte olduklarını iddia ettiler.

Nöbetçi savcının tutuklama talep etmesine rağmen Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, adli kontrol kararıyla iki şüpheliyi serbest bıraktı.

İspanyol öğrencinin avukatı Kemal Ulusoy, dosyayı nöbetçi savcıdan devralan soruşturma savcısının değiştirilmesi talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Ulusoy başvurusunda, “Savcı, bu tip suçlarda göstermesi gereken özeni ve hızı göstermemiş, taleplerimizi içerir dilekçeleri dikkate almayarak işlem yapmamış, daha önemlisi vekillerin yanında dahi ‘O saatte bara gidip içki içenin başına her şey gelir’ gibi ifadeler kullanarak dosyaya bakış açısını yansıtmıştır. Sayın savcının önceki benzer dosyalarda da takındığı tutumunun tarafımızdan biliniyor oluşu ve taleplerimize karşılık vermemesi karşısında dosyadan el çektirilmesi ve yeni bir savcıya dosyanın tevdi edilmesini talep etme gereği hasıl olmuştur” dedi.

/hürriyet/

 

Benzer Haberler

Temelli: Bir oyla dünya değişir

nupel haber

Kıbrıs gazı yüzünden NATO’yla Türkiye karşı karşıya geliyor

nupel haber

Rusya’dan AB’ye misilleme

nupel haber

Avusturya: İlkokulda başörtüsünü yasaklayan yasa kabul edildi

nupel haber

AF Örgütü: Kadınlar regl döneminde tecrit ediliyor

nupel haber

Ebola salgını :Kongo’da 4 günde 43 kişi hayatını kaybetti