GÜNDEM SİYASET

Levent Kazak, Sırrı Süreyya Önder’i ziyaret etti

Senarist Levent Kazak, Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’i ziyaret etti.

Görüşmeye ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında bir açıklama yapan Kazak, “Hapishane değil de, mesela sokakta karşılaşmış gibi olduk. Görüşmeyeli neredeyse on yıl olmuş, onu beklediğimden çok daha iyi buldum” dedi.

Kazak şöyle devam etti:
“Yüzünde hep gülücük vardı. Telefonda konuşmayı zaten pek beceremem, ahize ile konuşmak zorunda kaldık. Arada camlar, demirler; ‘skype’ tadında bir görüşme oldu, neyse ki bağlantı hızlı. ​Tek kişilik hücrede kalıyormuş. Yanına birilerini verelim demişler, Sırrı istememiş. ‘bu mahpusluk genç işi, yaşı biraz alınca kafayı dinlemek istiyor insan’ dedi. Bir roman üzerinde çalışıyormuş. Bilgisayar istemiş, izin vermemiş Ankara. ‘daktilo?’ diye sordum, ‘telleri yüzünden o da olmuyor’ dedi. Meğer daktilonun her harfi potansiyel bir şişmiş. Hapishane ziyaretleri iyi, ayrılması fena. Neyse ki aynı anda kalktık. Tokalaşmak istedik, olmadı, arada cam, saçma sapan bir ‘çak’ yaptık.”

/t24/

Benzer Haberler

Mezopotamya Su Forumu Süleymaniye’de başladı

nupel haber

Mersin Çevik Kuvvet Polisi Halfeti’de oy kullandı

nupel haber

Buldan: İktidar yandaşı değilsen tecrit altındasın

nupel haber

Çorlu tren kazasında ilk duruşma başladı

nupel haber

TSK’de ‘Mahrem İmam’ Operasyonu : 140 gözaltı kararı

nupel haber

IŞİD yeniden gaaliyete geçebilir

nupel haber