GÜNDEM MEDYA

Sri Lanka: Sosyal medya geçici olarak kapatıldı

Sri Lanka Hükümet Enformasyon Dairesinden yapılan açıklamada, dün ülkenin batısındaki kıyı kenti Chilaw’da olayların başlamasının ardından ülke sınırları içinde bütün sosyal medya platformlarının kullanımının geçici süreliğine kapatıldığı belirtildi…

Sri Lanka’da geçen ay Paskalya gününde düzenlenen terör saldırıların ardından Müslümanlar ile Hristiyanlar arasında tansiyonu arttı. Chilaw polisi, bölgede durumu kontrol altına almak için sabah 6’ya kadar sokağa çıkma yasağı ilan ettiğini” açıkladı.

258 kişinin öldüğü saldırılarla ilgili sosyal medyada başlayan tartışmalarla, onlarca Sri Lankalı, Müslümanların cami ve mağazalarına taş atarak saldırıda bulundu.

Büyük bir Hristiyan kasabası olan Chilaw’da yaşayan 38 yaşındaki Abdulhamit Muhammed Hasmar da sosyal medyada yaptığı yorumların Hristiyanlar tarafından tehdit olarak algılanmasıyla olaylar patlak verdi.

Hükümet ise, şiddet olaylarının sosyal medya aracılığıyla gelişip yayılmasını önlemek amacıyla aralarına Facebook ve WhatsApp’ın olduğu bazı sosyal medya siteleri ve uygulamalarına ülke çapında geçici olarak engelleme kararı aldındı.

/euronews/

Benzer Haberler

Umur Hozatlı: Demirtaş ile İmamoğlu’nu doğru okumak

Umur Hozatlı

Türkiye, ABD ve Rusya üçgeninde artan diplomasi trafiği ne anlama geliyor?

nupel haber

Çavuşoğlu’nın Irak gezisi başladı: Bugün Bağdat’ta; yarın Erbil’de olacak

nupel haber

Hollanda: Oturma izni ‘aşk testi’nden geçiyor

Nupel Editör

Türkiye’den Almanya’ya iltica başvuruları azaldı

nupel haber

Kürdistan Bölgesi Başkan adayları açıklandı

nupel haber