Zehra Doğan Almanya’daki ilk sergisini Wiesbaden’de açtı

Gazeteci ve ressam Zehra Doğan’ın Kürdistan’daki dramı ve direnişi anlattığı, ‘Sanatın Zamanı, Özgürlüğün Sanatı’ başlıklı sergisi Almanya’nın Wiesbaden kentinde bugün açıldı.

Sergi 8 Mart’a kadar açık kalacak.

Hessischen Kulturstiftung (Hessen Kültür Vakfı) tarafından organize edilen sergide Doğan’ın Kürt sorununu anlattığı çok sayıda eseri sergilenecek.

Nusaybin başta olmak üzere 2016 yılında Sur’da, Cizre’de, Silopi, Şırnak ve daha birçok yerde yaşanan insan hakları ihlallerini yerinde izleyen ve bunun bedelini hapis cezasıyla ödeyen genç gazeteci ve ressamın Almanya’daki ilk sergisiyle ilgili bugün Wiesbaden’de bir de etkinlik düzenlendi.

Kürdistan’da yaşanan insani dramları; Türk devletine bağlı güvenlik güçlerinin işlediği insanlık suçlarını, işkenceleri, ev baskınlarını, bombardımanları bir gazeteci tanıklığı ve sanatçı duyarlılığıyla eserlerine yansıtan Zehra Doğan’ın yaşanan dramı duyurmak ve ayrıca haksızlığa, baskıya, zulme karşı yaşanan direnişi anlatmak için düzenlediği sergi sanatseverlerin ve yurtseverlerin ilgisini bekliyor…

Nassauischer Kunstverein Wiesbaden
Wilhelmstraße 15, 65185 Wiesbaden
Tel +49 (0)611 301136
Di, Mi, Fr 14–18 Uhr, Do, 14–20 Uhr,
Sa, So + Feiertage außer Mo, 11–18 Uhr